Elektrik ve Doğalgaza Zam Geldi » Karaağaç HaberKaraağaç Haber

17 Ocak 2023 - 19:05

Elektrik ve Doğalgaza Zam Geldi

Elektrik ve Doğalgaza Zam Geldi
Son Güncelleme :

01 Ocak 2021 - 19:56

Yeni yılın ilk zam haberi geldi. Elektriğe yüzde 6, doğalgaza ise yüzde 1 oranında zam yapıldı. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) konuya ilişkin kurul kararı Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Elektriğe %6 Zam Geldi

Resmi Gazete’deki tarife tablolarından yapılan hesaplamaya göre elektrik tarifelerinde mesken, sanayi ve ticarethane abone grupları için vergi ve fonlar dahil ortalama yüzde 6 artışa gidildi. Söz konusu oran, tarife gruplarına göre küçük oranda değişiklikler gösterebiliyor. Elektrik tarifelerine ortalama yüzde 6 zam yapıldı.

Doğalgaz Fiyatlarına %1 Zam Geldi

Doğalgazda ocak ayında geçerli olacak fiyat tarifelerinde konut, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri abone gruplarında yüzde 1 zam yapıldı. Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) internet sitesinde ocak ayına ilişkin tarife tablosu yayımlandı. Doğalgazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor. Yayınlanan tarifeye göre, BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, aralıkta geçerli olan tarifeye göre yüzde 1 artışla 1.000 metreküp doğalgaz için 1.264 lira, ticarethane, sanayi ve elektrik üretim santralleri için ise 1.414 lira olarak belirlendi.

EN ÇOK KAZANANLAR

EN ÇOK KAYBEDENLER

EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

YORUM YAP

DÖVİZ KURU

BIST100
DOLAR
EURO
BITCOIN
ÇEYREK ALTIN
GRAM ALTIN