DOLAR32,2053% -0.22
EURO35,1156% -0.22
STERLIN41,0337% -0.05
FRANG35,4067% -0.62
ALTIN2.500,70% 1,40
BITCOIN67.170,011.344

Karaağaç’a Halı Saha Yapılacak

Yayınlanma Tarihi : Google News
Karaağaç’a Halı Saha Yapılacak

Büyükşehir yasasının hayata geçmesinin ardından, kırsal kesimde yer alan köyler de temel hizmetleri bağlı oldukları büyükşehir belediyesinden almaya başladı. Yasa kapsamında pek çok hizmeti Kocaeli Büyüşehir Belediyesi’nden almaya başlayan köyümüz de, önemli yatırımlardan payına düşeni almaya devam ediyor.
.
Önceki yıllarda köyümüze bir dizi ziyarette bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, köyün en önemli ihtiyaçlarından biri olan kültür merkezini (düğün salonu) yaptırma sözünü vermişti. Verilen sözü hayata geçirme adına ilk adımı geçen sene atan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kültür merkezi binası için köy tüzel kişiliğine ait imarlı arsa arayışına girmişti.
.
DSC_0017 (3).
Topallar mahallesinde yer alan ve daha önce ilkokul olarak kullanılan bina ve arsasına yapılması düşünülen ve zemin düzleme çalışması yapılan kültür merkezi binası için imara açık alan yetmeyince kültür merkezinin Fevzi Çakmak mahallesinde yer alan top sahasına yapılmasına karar verilmişti. Temmuz ayı sonunda başlayan ve temel kazısı ile dolgusu yapılan kültür merkezinin çalışmaları belirli aralıklarla devam ediyor.
.
top sahası.
Kültür merkezinin top sahasına yapılmaya başlanmasının ardından kafalardaki soru işaretleri iyice artmıştı. Kültür merkezi, top sahasına yapılacaksa top sahası neresi olacaktı? Köy gençleri sportif faaliyetlerden mahrum mu kalacaktı? Zemin düzleme çalışması yapılan ve atıl halde kalan eski okul binasının yer aldığı arsa ne olacaktı? Alternatif projeler nelerdi? Bu tür soruların cevabını sizler için araştırdık.
.
GURSU-HALI-SAHA.
Konu hakkında açıklama yapan Karaağaç Muhtarı Mehmet Elmacı: “Karaağaç Kültür Merkezi projesi hayata geçiyor, çalışmalara başlandı ve çalışmalar belirli aralıklarla devam ediyor. Topallar mahallesinde bulunan arsa, kültür merkezi için yeterli gelmedi, biz de büyükşehir belediyesine Fevzi Çakmak mahallesindeki top sahası arsasını alternatif olarak sunduk ve bu sorunu aştık. Top sahası için daha önce muhtarlık imkanları ve Kandıra Belediyesi’nin desteği ile bir dizi çalışma yapmıştık. Çalışmalarımıza devam edecektik fakat kültür merkezi için imar sorunu ortaya çıkınca top sahası arsasını Karaağaç Kültür Merkezi için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne devrettik.
.
sun-cim-hali-saha-9ddmw-480491.
Topallardaki eski okul binasının bulunduğu arsa ise boşta kaldı. Biz de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile bu durumu görüşerek buraya top sahası yapılması isteğinde bulunduk. Başkanımız da bize Topallardaki arsaya güzel bir halı saha ve spor tesisi yaptırma sözünü verdi. Arsanın daha önce zemin düzleme çalışması zaten yapılmıştı. Halı saha ve spor tesisinin tamamlanmasının ardından çevre düzenlemesi de yapılarak hizmete açılacak.” dedi.
.
[youtube id=”CYgN7ZXN8rA” autoplay=”no”]

Projenin ne zaman hayata geçeceği ise cevap bekleyen sorular arasında… Bekleyip hep birlikte göreceğiz.
.

YORUM YAP

HAFTANIN MAÇLARI

İstanbulsporİstanbulspor
 

MS
1 - 3

SivassporSivasspor
AntalyasporAntalyaspor
 

MS
2 - 1

Adana DemirsporAdana Demirspor
BeşiktaşBeşiktaş
18 Nisan 2024

16:00
- - -

HataysporHatayspor
MKE AnkaragücüMKE Ankaragücü
18 Nisan 2024

16:00
- - -

PendiksporPendikspor
Çaykur RizesporÇaykur Rizespor
18 Nisan 2024

16:00
- - -

KasımpaşaKasımpaşa
SamsunsporSamsunspor
18 Nisan 2024

16:00
- - -

AlanyasporAlanyaspor
Gaziantep FKGaziantep FK
18 Nisan 2024

16:00
- - -

KaragümrükKaragümrük
İstanbul Başakşehirİstanbul Başakşehir
18 Nisan 2024

16:00
- - -

TrabzonsporTrabzonspor
KayserisporKayserispor
18 Nisan 2024

16:00
- - -

KonyasporKonyaspor
GalatasarayGalatasaray
19 Nisan 2024

16:00
- - -

FenerbahçeFenerbahçe
DETAYLI FİKSTÜR