Yahya Aslan Amansız Hastalığa Yenik Düştü » Karaağaç HaberKaraağaç Haber

3 Aralık 2022 - 11:03

Yahya Aslan Amansız Hastalığa Yenik Düştü

Yahya Aslan Amansız Hastalığa Yenik Düştü
Son Güncelleme :

15 Temmuz 2022 - 3:32

Kandıra – Pınardüzü sakinlerinden Bursa / Yıldırım’da ikamet eden Yahya Aslan (56) bugün gece saatlerinde hayatını kaybetti.

Bursa’da uzun yıllar ayakkabı imalatı yapan ve birkaç yıl önce de Bursa Körfez Cam adıyla işletme açarak cam-ayna-dekorasyon işleriyle ilgilenmeye başlayan Aslan, yaklaşık üç yıl önce lenf kanserine (lenfoma) yakalanmıştı. Amansız hastalıkla mücadele eden hastaya en son ilik nakli yapılmıştı ancak lenfositlerin kanserleşerek kontrolsüz büyümesi sebebiyle hastanın rahatsızlığı geçtiğimiz günlerde 4. evre olarak adlandırılan son evreye nüksetmişti.

Tedavisine Pınardüzü’ndeki hanelerinde devam edilen hasta, bağışıklık sisteminin zayıflaması ve hızlı kilo kaybı sebebiyle son günlerde bitkin düşmüştü. Gece 02.30 sularında fenalaşan hasta, evinde hayatını kaybetti.

Mevtanın naaşı, bugün (15 Temmuz 2022) Cuma namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Pınardüzü Mahalle Mezarlığında toprağa verilecek.

Aslan ailesi, iki hafta önce de 2,5 yaşındaki torunları Nil’i trafik kazasında kaybetmişti. Karaağaç Haber olarak merhuma Allah’tan (c. c.) rahmet, üst üste derin acı yaşayan ailesi ile yakınlarına sabır ve taziye dileklerimizi iletiyoruz. Mekanı cennet olsun.

YORUM YAP