TOKİ Kandıra Kura Çekilişi » Karaağaç HaberKaraağaç Haber

26 Kasım 2022 - 10:38

TOKİ Kandıra Kura Çekilişi

TOKİ Kandıra Kura Çekilişi
Son Güncelleme :

13 Nisan 2016 - 1:39

Emekli grubu konut projesi kapsamındaki TOKİ Kocaeli / Kandıra – Emekli Evleri kura çekilişi bugün (13 Nisan 2016 Çarşamba) gerçekleşecek.

toki_kandira

2+1 tipinde 272 adet konut için kura çekilişi bugün saat 10:00’da Prof. Dr. Turan Güneş Kültür Merkezi’nde Kandıra Noterliği gözetiminde yapılacak. TOKİ Kocaeli / Kandıra – Emekli Konutları hak sahibi olanlara başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecek ve peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında alınacak.

toki-1 (1)

Hak sahibi belirleme kurası ve Emekli Evleri kura sonuçlarına göre hak sahibi olamayanlar 15 Nisan 2016 tarihinden itibaren başvuru bedellerini Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecekler. Hak sahibi olanlar ise idarenin ilan edeceği tarihlerde Halk Bankası Kandıra Şubesi’nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacak.

toki-1 (3)-min

Emekli Konutlarında hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler.

Sözleşme imzalama aşamasında;

* Kocaeli il sınırları içerisinde en az 1 yıl ikamet ettiğini kanıtlayacak belgenin
* Başvuru sahibinin kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bir gayrimenkulünün olmadığını kanıtlayacak belgenin
* Hane halkı gelirinin en fazla 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan belgenin
* Başvuru sahibi emekliyse SGK’dan alınan maaş dökümü veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresinin ibraz edilmesi gerekiyor.

YORUM YAP