Tahir Öztürk Vefat Etti » Karaağaç HaberKaraağaç Haber

3 Aralık 2022 - 00:26

Tahir Öztürk Vefat Etti

Tahir Öztürk Vefat Etti
Son Güncelleme :

14 Mart 2016 - 12:38

Köyümüz sakinlerinden Kaynak mahallesinde ikamet eden Tahir Öztürk (Gadu’n Tahir olarak bilinen) vefat etti. Alzheimer rahatsızlığı ve yaşlılığa bağlı birçok hastalığı bulunan Öztürk, bugün 11.30 sularında aniden fenalaşarak hayatını kaybetti.

tahir_gadun

Yeni çıkarılan kanun gereği, evinde vefat eden kişilerin durumu 112’ye haber veriliyor. Sağlık ekipleri ve aile doktoru, vefat eden kişi hakkında bilgi alıp incelemede bulunduktan sonra rapor tutuyor. Mefta, gerekli yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından defnedilebiliyor.

Vefat eden Öztürk’ün kanuni işlemleri sürüyor. Gerekli işlemler tamamlanıp defin işlemi için izin çıkarsa, Öztürk’ün bugün ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Karaağaç Merkez Mezarlığı’na defnedilmesi ön görülüyor. Tüm eş, dost ve akrabalarına duyurulur.

tahir_ozturk

Tahir Öztürk; mizaci kişiliği, Karadeniz müziğine ve horona olan aşkı ile herkes tarafından seviliyordu. Yaptığı atma türkülerle gönüllere taht kuran Öztürk, vefatıyla sevenlerini yasa boğdu.

başsağlığı

Karaağaç Haber olarak Tahir Öztürk amcamıza Allah’tan (c.c.) rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekanı Cennet olsun.

YORUM YAP