DOLAR32,5241% 0.14
EURO34,7318% -0.02
STERLIN40,6734% 0.35
FRANG35,6894% 0.16
ALTIN2.487,88% 0,14
BITCOIN2.076.8283.883

Meteorolojiden Dikkat Çeken Hava Durumu Uyarısı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Meteorolojiden Dikkat Çeken Hava Durumu Uyarısı

Meteoroloji hava durumu uyarısı yaptı. Türkiye, yarından itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Ayrıca İstanbul’da bir hafta etkili yağış bekleniyor. Hava sıcaklığı ise yarın yurt genelinde, cuma günü ise iç ve doğu bölgelerde artmaya devam edecek ancak cuma günü Marmara ve Ege bölgelerinde hafta sonunda ise iç bölgelerde 4 ile 8 derece azalacak. Vatandaşa tedbirli olun uyarısı geldi.
.
155440-istanbul-yagmur--23.
 5 GÜNLÜK HAVA DURUMUNU GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN –
.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye, geçtiğimiz hafta sonundan bu yana özellikle Trakya ile iç ve doğu bölgeleri mevsim gereği olan gök gürültülü sağanak yağış şeklindeki karasızlık yağışlarının etkisinde bulunuyor. Bu arada mayıs ayı içerisinde yurdun büyük bölümünde ortalamaların üzerinde yağış meydana geldi.
.
YAĞIŞLI SİSTEM YARIN DOĞU’YA HAREKET EDECEK
.
Gök gürültülü sağanak yağışlar bugün yurdun iç ve doğu bölgelerinde görülecek. Yağışlı sistem, yarın doğuya hareket ederek; Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda etkili olduktan sonra ülkeyi terk edecek.
.
yağmur.
TÜRKİYE KUZEYBATI KESİMLERDEN BAŞLAYARAK YENİ BİR YAĞIŞLI SİSTEMİN ETKİSİNE GİRECEK
..
Ancak aynı gün akşam saatlerinden itibaren Türkiye kuzeybatı kesimlerden başlayarak yeni bir yağışlı sistemin etkisine girecek, Marmara’nın güney ve batısı, kuzey Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’in iç kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
.
Gök gürültülü sağanak yağışlar, 30 Mayıs Cuma günü yurdun kuzeybatı kesimlerinde etkisini ve kuvvetini artırarak hafta sonunda da ülkenin kuzey, iç ve batı bölgelerinde etkili olmaya devam edecek.
.
İSTANBUL’DA CUMA’DAN İTİBAREN BİR HAFTA BOYUNCA ETKİLİ YAĞIŞ
.
Gök gürültülü sağanak yağışlar, Marmara Bölge geneli ve İstanbul’da cuma gününden itibaren bir hafta boyunca aralıklarla etkili olacak.
.
Bu mevsimde meydana gelen yağışlar yerel ve kısa sürede fazla miktar bırakabildiği ve dolu yağışıyla yıldırım, ani sel ve su baskınları ve kısa süreli fırtınalara sebep olabildiği için vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.
.
Hava sıcaklığı yarın yurt genelinde, cuma günü ise iç ve doğu bölgelerde artmaya devam edecek ancak cuma günü Marmara ve Ege bölgelerinde hafta sonunda ise iç bölgelerde 4 ile 8 derece azalacak.
.