DOLAR32,1712% 0.05
EURO34,8891% -0.24
STERLIN40,9704% 0.08
FRANG35,2280% -0.18
ALTIN2.500,46% -0,11
BITCOIN70.009,99-1.386

Karaağaçlılar 4. Geleneksel İftarda Buluşuyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Karaağaçlılar 4. Geleneksel İftarda Buluşuyor

Karaağaç, son yıllardaki birlik ve beraberliğiyle adından söz ettirmeye devam ediyor. Karaağaçlılar, bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan geleneksel iftarda bir araya gelecek.

iftar-4

Geçen yıl üçüncüsü düzenlenen iftar, toplumun her kesiminden ciddi takdir toplamıştı. Karaağaçlılar’ın yanı sıra civar köylerden gelen davetlilerin de yoğun katılım gösterdiği iftar programı, herkesi memnun etmişti. Köyün ileri gelenleri ile Karaağaç Muhtarlığı ve Karaağaç Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin birlikte organize ettiği, herkesin elinden geldiğince maddi-manevi katkı sağladığı iftarda yaklaşık 1700 kişi, birlikte iftar yapmıştı. Karaağaç köy meydanı ve pazar yerine kurulan masalar kalabalığa yetmeyince ana yol üzerine ek masa ve servisler açılmış, manevî bir atmosfer oluşmuştu.

Mehmet Elmacı

Bu yılki iftara yaklaşık 2000 kişinin katılması bekleniyor. Hazırlıkları tamamlanan organizasyon hakkında konuşan Muhtar Mehmet Elmacı: “Önceki yıllarda çok güzel iftar programları yapmıştık, bu yıl da kısmet olursak daha güzel bir organizasyon ile geleneksel iftarımızı gerçekleştireceğiz. Köylülerimiz ellerinden geldiğince her türlü desteği bizlere sağlıyor. Bu hafta cumartesi günü (25 Haziran 2016) 19:00 – 20.30 saatleri arasında köy merkezinde okunacak mevlidi şerif ile başlayacak program, birlikte iftar yapılması ile sona erecek.” dedi.

iftar-2

Önceki iftar programlarına; Kocaeli Milletvekilleri, Kocaeli Eski Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Eski Kaymakamı Oktay Erdoğan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Belediyesi Eski Başkanı Cengiz Kan, Sağlık Eski Bakanı M. Kâzım Dinç, Kandıra Müftüsü Burhan Bilgin, Diyanet Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan (Karaağaç’ın eski imamı), siyasî parti temsilcileri, mülki ve idari amirler ile pek çok kişi davet edilmişti.

100_7824

Davetlilerden bir kısmı programlara teşrif ederken bir kısmı da mazeret mesajı yollamıştı. Yapılan iftarın ardından Karaağaç Muhtarı Mehmet Elmacı ile davetliler ve köylüler birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirmişlerdi.

100_7801 (2)

Bu yılki iftar programına da 26. Dönem Kocaeli Milletvekilleri, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Kaymakamı İsmail Çiçek, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Belediyesi Eski Başkanları Cengiz Kan ve Mustafa Öğren, Sağlık Eski Bakanı M. Kâzım Dinç, Kandıra Müftüsü Burhan Bilgin, Diyanet Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan (Karaağaç’ın eski imamı), siyasî parti temsilcileri, çeşitli dernek yöneticileri ve üyeleri, mülkî ve idari amirlerin yanı sıra pek çok kişinin davet edildiği gelen bilgiler arasında.

[youtube id=”wztCO4aVSdo” autoplay=”no”]

Geçen yılki programına katılan Yeni Gebze Gazetesi’nin sahibi araştırmacı yazar ve belgeselci İsmail Kahraman, köyün ileri gelenleri ile iftar sonrası röportaj yapmıştı. Karaağaç halkı adına konuşan köyümüz sakinlerinden ve eski muhtarlarından Hacı Ali Bozkır, yaptığı duygu dolu konuşma ile davetlilerden tam not almıştı.

dev_iftar_karaagac2

Bu yılki programda davetlilere iftar menüsü olarak mercimek çorbası, et kavurma, pilav, salata, hurma ve ayran ikram edileceği öğrenildi.

[youtube id=”NVzk-3pQW3I” autoplay=”no”]

25 Haziran 2016 Cumartesi 19.30 – 21.30 saatleri arası Karaağaç köy meydanında gerçekleşecek olan iftar programına herkes davetlidir, duyurulur.

iftar-2

Karaağaç Haber olarak, böyle güzel bir organizasyon tertipleyen Karaağaç Muhtarlığına, Karaağaç halkına ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah (c.c.) kabul etsin.

buy visio professional 2019

twitter volgers kopen