DOLAR32,7878% 1.53
EURO35,1602% 0.53
STERLIN41,6058% 0.85
FRANG36,8443% 1.98
ALTIN2.457,99% 2,80
BITCOIN66.307,99-1.151

Karaağaçlılar 3 Yıl Aradan Sonra Dev İftarda Buluşuyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Karaağaçlılar 3 Yıl Aradan Sonra Dev İftarda Buluşuyor

Karaağaçlılar, bu yıl sekizincisi düzenlenen geleneksel iftar yemeğinde bir araya gelecek. En son 2019 yılında düzenlenen ve Covid-19 salgını nedeniyle üç yıl ara verilen iftar programı, bu yıl kaldığı yerden devam edecek.

Önceki yıllarda düzenlenen ve Karaağaç halkının yanı sıra civar mahallelerdeki davetlilerin de katılım gösterdiği programlar hayli dikkat çekmişti. Karaağaç Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği, Karaağaç Muhtarlığı, esnaflar, iş insanları ve mahalle ileri gelenlerinin birlikte organize edeceği, herkesin elinden geldiğince maddi-manevi katkı sağlayacağı programda yaklaşık 2200 kişinin birlikte iftar yapması bekleniyor.

Yarın (27 Nisan 2022 Çarşamba) akşam Karaağaç köy meydanı ile pazar yeri güzergahları üzerinde tertip edilecek bağdarlamada; okunacak Kur’an-ı Kerim, mevlidi şerif ve birlikte yapılan duaların ardından gerçekleştirilecek iftar yemeği ile manevî bir atmosfer oluşturulacak.

Davetlilere, iftar menüsü olarak mercimek çorbası, et kavurma, pilav, salata, tatlı ve ayran ikram edilecek.

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılki iftar programına da: 66. Dönem Bakanları, 27. Dönem Kocaeli milletvekilleri, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kandıra Kaymakamı Mehmet Ünal, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Kandıra Belediyesi Eski Başkanları Ünal Köken, Cengiz Kan ve Mustafa Öğren, Sağlık Eski Bakanı M. Kâzım Dinç, Kandıra Müftüsü Rahmi Sancar, Kandıra M. Kazım Dinç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Uysal, Kandıra İlçe Emniyet Müdürü İlker Kaya, Kandıra Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ercan Aydın, Diyanet Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan (Karaağaç’ın eski imamı), yerel ve ulusal medya temsilcileri, il-ilçe siyasî parti temsilcileri, muhtarlar, esnaf örgütleri, çeşitli vakıf ve dernek yöneticileri ile üyeleri, mülkî ve idari amirlerinin yanı sıra pek çok ismin daha davet edileceği öğrenildi.

Bu yılki organizasyona yaklaşık 2200 davetlinin katılması bekleniyor. Hazırlıkları tamamlanan program hakkında konuşan Karaağaç Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Halil Karaağaç, “Önceki yıllarda çok güzel iftar organizasyonları yapmıştık, bu yıl da kısmet olursa daha güzel bir programla geleneksel iftarımızı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Değerli büyüklerimiz, muhtarlığımız, esnaf arkadaşlarımız ve komşularımız ellerinden gelen her türlü desteği bizlere sağlamaya gayret ediyor. Bu hafta çarşamba günü 18.30 – 21.00 saatleri arasında Karaağaç meydanında okunacak mevlidi şerif ile başlayacak program, birlikte iftar yapılması ile sona erecek.” dedi.

Karaağaç Haber olarak böyle güzel bir organizasyon tertipleyen Karaağaç halkına, Karaağaç Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği heyetine, Karaağaç Muhtarlığı ile ihtiyar heyetine ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah (c. c.) kabul etsin.