DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Karaağaç’ı Yine Sel Aldı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Karaağaç’ı Yine Sel Aldı

Soğuk ve yağışlı hava, yurt genelinde etkisini sürdürmeye devam ediyor. Karaağaç’ta 4 gündür etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağış sonrası Karaağaç – Kaynak ile Donmaz (Dombaz) dereleri taşınca yollar ve pek çok tarla su altında kaldı.

Dere yatağının uzun süredir temizlenmemesi ve dere yatağının zamanla daralması, aşırı yağışla yükselen debiyi taşıyamadı. Yatağından taşan sel suları, birçok tarlayı kullanılamaz hale getirdi.

Şiddetli yağışın etkili olduğu Karaağaç’ta, sel suları dere yatağına sığmayınca köprünün üzerinden akarak ana yola kadar ulaştı.

Evi dere yatağına yakın olan vatandaşlar, olası sel baskınına karşı korku ve paniğe kapılarak yetkililerden bu duruma önlem almalarını istedi.

Kocaeli Meteoroloji İl Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre göre il genelinde son 48 saat içinde metrekareye 28,2 kg yağış düştü. En fazla yağış alan Kandıra ilçesinde ise metrekareye 69,3 kg yağış düştü.

Karaağaç’ta benzer görüntüler üç yıldır oluşmaya devam ediyor. Bir felaketin oluşmaması için yetkililerin bu konuda acil önlem alması gerekiyor.