DOLAR32,1954% 0.12
EURO34,9168% -0.16
STERLIN41,0452% 0.28
FRANG35,2324% -0.17
ALTIN2.476,04% -1,08
BITCOIN69.794,64-1.136

Karaağaç’a Helikopter İndi

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Karaağaç’a Helikopter İndi

Genel seçimlere günler kala, siyasi parti adayları seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kocaeli Milletvekili Adayı Lütfü Türkkan, seçim kampanyasını helikopter ile sürdürüyor.
.
93 mahallesi bulunan Kandıra, geniş coğrafyası ve yoğun kırsal nüfusu ile siyasi parti temsilcilerini bir hayli zorluyor. Konvoy halinde köy köy dolaşıp vakit kaybetmek istemeyen Türkkan, merkezî köylere helikopter ile giderek seçim kampanyasına hız kazandırıyor.
.
LÜTFÜ-1.
Bugün ikindi sularında Karaağaç’a gelen helikopter, vatandaşların meraklı bakışları içinde Karaağaç köy meydanında bulunan (Karaağaç Merkez Nalbur’un bulunduğu arsa) Yılmaz Emanetoğlu’nun tarlasına iniş yaptı.
.
LÜTFÜ-2.
Seçim kampanyasını oğlu Mehmet Türkkan’la yürüten Lüftü Türkkan, esnaf ve vatandaşlarla sohbet ederek 1 Kasım Genel Seçimleri için oy istedi. Afiş ve seçim broşürlerini vatandaşa dağıtan Türkkan, daha sonra civar köyleri ziyaret etmek üzere Karaağaç’tan ayrıldı.
.
LÜTFÜ-3.
Vatandaşlar ise sosyal medyada paylaşmak üzere helikopter önünde resim çektirdi.
.
LÜTFÜ TÜRKKAN KİMDİR?
.
Lütfü Türkkan, 5 Şubat 1959’da İstanbul’da doğdu. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise’dir.
.
lütfü türkkan.
Sanayici; İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek Okulu (Önlisans), Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü (Önlisans) ve Makedonya Kiril Metodij Üniversitesi Türkoloji Bölümünü bitirdi. Doce Golcev Üniversitesi Türkoloji Bölümünde yüksek lisans öğrenimi devam etmektedir.
.
Türkkan Gıda Mad. San. Tic. AŞ (TÜGMAD)’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. Rumeli Türkleri Kültür Dayanışma Derneği ve Rumeli Eğitim Vakfında Başkanlık görevinde bulundu. Beykent ve Boğaziçi Üniversiteleri tarafından düzenlenen Balkan konferanslarına tebliğler sundu.
.
24. Dönemde Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üyesi oldu. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça, orta düzeyde Makedonca ve Bulgarca bilen Türkkan, evli ve 4 çocuk babasıdır.
.