DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kandıra Sahillerine Belediye Otobüsü

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kandıra Sahillerine Belediye Otobüsü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mavi bayraklı Cebeci ve Kerpe sahillerine yolcu taşıyacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Ulaşım Park, yaz aylarında gerek Kocaeli’nden gerekse komşu illerden gelen vatandaşların akınına uğrayan Kerpe, Kumcağız, Kefken ve Cebeci sahillerine ulaşımı kolaylaştırmak için iki yeni hattı hizmete açtı.

buyuksehir_800k_800c-min

800 K ve 800 C hat numaralı otobüsler, her gün Körfez’den yolcu almaya başlayarak Kandıra sahillerine ulaşım sağlayacak. İlk seferler bugün (24 Haziran 2016 Cuma) başladı.

2_1_en_yeni2_23_13_2

800 C / Körfez-Derince-İzmit-Kefken-Cebeci

Sahillere ulaşım sağlayacak hatlardan 800 C; Körfez-Derince-İzmit-Kefken-Cebeci güzergahında hizmet verecek. Cuma, cumartesi ve pazar günleri 07.00’de Körfez içesinden başlayan seferler, saat başı gerçekleşecek. Son durak Cebeci’den ise 09.30’dan 23.30’a kadar gerçekleşecek olan seferler yine saat başı olacak. Diğer günlerde ise iki saatte bir sefer düzenlenecek. Ulaşım ücretleri ise: tam 8, indirimli 6.5, öğrenci 5.5 TL şeklinde olacak.

800 K / Körfez-Derince-İzmit-Kerpe

800 K hattı ise; Körfez-Derince-İzmit güzergahında hizmet verecek. Cuma, cumartesi ve pazar günleri 07.30’da Körfez ilçesinden başlayan seferler, saat başı gerçekleşecek. Son durak Kerpe’den ise 09.30’dan 22.30’a kadar  gerçekleşecek seferler yine saat başı oalcak.  Diğer günlerde ise iki saatte bir sefer düzenlenecek. Hattın ulaşım ücretleri ise: Tam 7,indirimli 6 ve öğrenci 5 lira şeklinde olacak.

Ulaşım Çilesi Sona Eriyor

Kerpe, Kefken ve Cebeci sahillerine ulaşmak isteyen birçok vatandaş, önce İzmit Otogarı’na gelip Kandıra’ya bilet aldıktan gidecekleri güzergaha ait servislere veya dolmuşlara binmek zorunda kalıyordu. İki yeni hattın açılması ile hem hızlı hem de rahat bir yolculuk gerçekleşecek.

800k-800c-otobüs-saatleri-min

Günü Birlik Ziyaretçi Sayısı Artacak

Özel aracı olmayan ve günü birlik tatil yapmayı düşünen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi’nin bu ulaşım planıyla rahatlamış olacak. Özellikle hafta sonları uzun araç kuyruklarının oluştuğu Kandıra-Kefken yolunda (D605) bu yıl da benzer görüntülerin oluşacağı tahmin ediliyor. Geçmiş yıllarda, plajların doluluk oranının %100’e ulaştığı hatırlanırsa, eklenen yeni otobüs hatlarıyla nasıl bir görüntü oluşacağı merak konusu.

buy windows 10 education

youtube views kopen