DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kandıra Duble Yolunun Bir Kısmı Ulaşıma Açılıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kandıra Duble Yolunun Bir Kısmı Ulaşıma Açılıyor

İzmit-Kandıra duble yolu projesinin bu yıl tamamlanması beklenen 19 kilometrelik bölümünün 7 kilometrelik kısmı bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun katılımı ile açılacak.

Kandıra F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun art kısmında kalan 4,8 kilometrelik alan ile Çubuklubala ile Çubuklu Osmaniye mahalleleri arasındaki 2,2 kilometrelik varyantların açılışı gerçekleştirilecek. Açılışın, Çubuklubala ve Çubuklu Osmaniye varyantında bugün (25 Şubat 2022 Cuma) saat 14.00’te gerçekleştirilmesi bekleniyor.

kandira_yolu_1
kandira_yolu_3
kandira_yolu_9
kandira_yolu_2
kandira_yolu_8
kandira_yolu_6
kandira_yolu_4

7 Kilometrelik Kısım Ulaşıma Açılacak

Ulaştırma Bakanlığı tarafından 2015 yılında planlanan ve temelleri atılan Kandıra yolu projesinde daha önceki yüklenici firmanın işi bırakması üzerine yeniden ihale yapılmıştı. 2021 yılı başında yeniden başlayan çalışmalarla Kandıra F Tipi Cezaevi ve İzmit arasındaki 19 kilometrelik alanın bu yıl içinde tamamlanması bekleniyordu ancak projede ön görülen çalışmaların sahada uygulanır olmaması ve kamulaştırma aşamasındaki bazı sorunlar nedeniyle sadece 7 kilometrelik iki varyantı tamamlanabildi.

Çevre Düzenlenmesi Tamamlandı

Toplam 40 kilometre uzunluğunda; 25 kavşak, 18 köprü ve 13 menfezden oluşan projenin inşa edilen köprü ve sanat yapıları ile birlikte sadece yüzde 25’lik kısmı tamamlanabildi. Ocak ayında tamamlanan bölümün açılış programı, olumsuz hava şartları nedeniyle daha ileri bir tarihe ertelenmişti. Şu an çevre düzenlemesi, istinat duvarları ve ağaçlandırma çalışmaları tamamlanan 2 varyantın açılışı gerçekleştirilecek.

Açılışı Gerçekleştirilecek Kısım

Açılışı yapılacak kısımda; 4 adet 135 metre uzunluğunda köprü, 3 adet 124 metre uzunluğunda alt geçit, 16 adet 1521 metre menfez, 13 adet 4 bin 334 metre uzunluğunda iksa ve istinat duvarı ile Çubuklubala, Çubuklu Osmaniye, cezaevi giriş-çıkış kavşakları olmak üzere 4 adet farklı seviyeli kavşaklar bulunuyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun bugün saat 11.00’de Kocaeli Valiliğine gelmesi bekleniyor.