İsmail Hakkı Buruş Kandıra'ya Aday » Karaağaç HaberKaraağaç Haber

29 Kasım 2022 - 13:54

İsmail Hakkı Buruş Kandıra’ya Aday

İsmail Hakkı Buruş Kandıra’ya Aday
Son Güncelleme :

18 Kasım 2018 - 11:15

Karaağaç sakinlerinden Kandıra’da ikamet eden ve esnaflık yapan İsmail Hakkı Buruş, Kandıra Belediye Başkanlığı aday adaylığı için başvuruda bulundu.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de başvuru yapan Buruş, 31 Mart 2019’da yapılması planlanan seçimler için kolları yeniden sıvadı.

Cuma günü Adalet ve Kalkınma Partisi Kandıra İlçe Teşkilatına giden İsmail Hakkı Buruş, başvuru evraklarını teşkilat başkanı Erol Ölmez’e teslim etti. Buruş’un aday adaylığını açıklaması, ilçede geniş yankı uyandırdı. Projeleri ve fikirleriyle ön plana çıkan genç aday, seçim çalışmalarına hız verdi.


19 Mayıs 1979 Kocaeli / Kandıra doğumlu ve Karaağaç kütüğüne kayıtlı. Yaklaşık 15 yıl amatör ve profesyonel futbolculuğun yanı sıra teknik direktörlük yaptı. İzmit Su ve Kanalizasyon İşlerinde (İSU) 2 yıl işçilik, Kocaeli Amatör Spor Kulübü Federasyonunda (KASKF) 6 yıl 2 dönem yöneticilik, 10 yıl Kandıra Spor Kulüp Başkanlığı, Kocaeli Birlik Spor’da 1 yıl genel menajerlik, 206 dairelik Kandıra TOKİ konutları kurucu başkanlığı, Kocaeli Emlakçılar Odası kurucu üyeliği ve yan kurul üyeliği görevlerinde bulundu. Üniversite 2. sınıf öğrencisidir ve Kandıra’da reklam, tabela, baskı ve matbaacılık ile emlak & gayrimenkul danışmanlığı işleriyle ilgilenmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Karaağaç Haber olarak İsmail Hakkı Buruş ağabeyimize hayırlı olsun dileklerimizi iletiyor, başarılar diliyoruz.

YORUM YAP