DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Hayri Sıbıç Hastaneye Kaldırıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hayri Sıbıç Hastaneye Kaldırıldı

Karaağaç sakinlerinden ve eski esnaflarından, besicilik yapan ve geniş bir kesim tarafından tanınan Hayri Sıbıç (57) bugün gece saatlerinde hastaneye kaldırıldı.

Kalp ve damar tıkanıklığı rahatsızlıkları bulunan hasta, yaklaşık 15 yıl önce açık kalp ameliyatı (by-pass) olmuştu. İyileşip taburcu olan ve ilaç tedavisine devam edilen Sıbıç, bu gece 02.00 sularında evinde aniden fenalaştı. Aile yakınlarının 112 Acil Servisi arayıp yardım istemesiyle ilgili adrese ambulans ve sağlık ekipleri yönlendirildi.

Yapılan ilk muayenesinde kalp krizi geçirdiği anlaşılan hasta, M. Kazım Dinç Kandıra Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede yapılan muayenesinde kalp damarlarında tıkanıklık tespit edilen Sıbıç, sağlık durumunun ciddiyeti sebebiyle daha teşekküllü Kocaeli Özel Akademi Hastanesine sevk edildi.

Sabah saatlerinde kardiyoloji ünitesinde operasyona alınan hastanın daha önce ameliyatlı olan ve yeniden tıkanan üç damarı anjiyo ile açılamadı. Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan Sıbıç’ın yarına kadar yoğun bakım ünitesinde tutulacağı, ardından yapılacak genel değerlendirme ile yeni bir açık kalp ameliyatına alınıp alınmayacağına karar verileceği öğrenildi.

Karaağaç Haber olarak Hayri ağabeyimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah (c.c.) acil şifalar versin.