Havva Onkun Ameliyat Oldu » Karaağaç HaberKaraağaç Haber

17 Ocak 2023 - 14:13

Havva Onkun Ameliyat Oldu

Havva Onkun Ameliyat Oldu
Son Güncelleme :

14 Ağustos 2022 - 18:25

Karaağaç sakinlerinden Fevzi Çakmak Mahallesinde ikamet eden ve Karaağaç Camii Yaptırma ve Güzelleştirme Derneği eski başkanı Kemal Onkun’un eşi Havva Onkun (67) ameliyat oldu.

Bir süredir kalp rahatsızlığı bulunan kadın, damar tıkanıklığı sebebiyle daha önce birkaç kez anjiyo olmuştu. Benzer şikayetleri devam eden ve iki hafta önce yeniden rahatsızlanan Onkun, ailesi tarafından Kocaeli / Derince Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırılmıştı. Kardiyoloji polikliniğinde yapılan muayenesinde kalp kapakçıklarında sorun tespit edilen hastanın açık kalp ameliyatı (by-pass) olmasına karar verildi.

Onkun, yaklaşık 4 saat süren ve başarılı geçen operasyonun ardından tedbir amaçlı bir süre yoğun bakım ünitesinde tutulmuştu. Hastanın sağlık durumunun normale dönmeye başlamasıyla müşahede servisinde gözetim altına alındığı ve sağlık durumun iyi olduğu öğrenildi. Onkun’un gerekli tahlil ve tetkiklerin tamamlanmasının ardından birkaç gün içinde taburcu olması bekleniyor.

Karaağaç Haber olarak Havva yengemize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah (c. c.) acil şifalar versin.

YORUM YAP