DOLAR32,5333% 0.25
EURO34,8634% 0.39
STERLIN40,7146% 0.62
FRANG35,7941% 0.53
ALTIN2.486,80% 1,00
BITCOIN2.008.659-3.503

VAKTİNE KALAN SÜRE

:
için vakti

Bu Tabelayı Gören Sürücüler Frene Basıyor

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Bu Tabelayı Gören Sürücüler Frene Basıyor

Tokat’ın Turhal ilçesinde yamaç paraşütçüsünün yola ineceği izlenimini veren tabela, araç sürücülerini şaşırtıyor.

Tokat’ın Turhal ilçesine bağlı Şenyurt beldesinde bulunan Mercimek Tepesi, yamaç paraşütüne gönlünü verenlerin gözde uçuş noktalarından birisi. Her yıl uluslararası düzeyde yamaç paraşütü yarışlarının yapıldığı bölgede yaklaşık 8 yıl önce farklı bir fikir hayata geçirildi. Tokat-Turhal kara yolu üzerinde iki farklı noktaya, yamaç paraşütü yapan kişi izlemini veren tabelalar yerleştirildi.

Görenler Şaşkınlığını Gizleyemiyor

Yoldan geçen sürücülerin dikkatini çeken tabelayı gerçek sananlar ilk bakışta şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Ani refleksle fren yapan sürücüler görüntünün reklam tabelası olduğunu fark edince rahat bir nefes alarak yoluna devam ediyor.

Araç sürücülerinin bir kısmı tabelanın trafiği tehlikeye düşürdüğünü savunurken bir kısmı da tam tersini savunuyor.

“Sürücülerin Ani Fren Yapması”

TIR şoförü Engin Yılmaz, yaşadığı şaşkınlığı dile getirerek, “İlk gördüğümde şaşırdım, frene basma durumuna kadar düştüm. Yamaç paraşütçüsünün önüme düşeceğini zannettim. Maket olduğunu görünce ister istemez şaşırdım. İlk görenler için trafiği tehlikeli duruma sokuyor. Şoförün ani fren yapması hem kendisini hem de arkasındaki sürücüyü zor duruma düşürüyor. Viraja girdiğinizde karşınıza çıkıyor, biraz da canlı gibi duruyor.” dedi.

Bölgede taksicilik yapan bir başka sürücü ise paraşütçü izlenimi veren tabelanın kendisi açısından bir sakıncası olmadığını belirtti.

İşte görenleri şaşkına uğratan o tabela: