DOLAR32,3388% 0.08
EURO34,9676% 0.04
STERLIN41,3903% -0.12
FRANG36,1785% 0.12
ALTIN2.394,18% -0,87
BITCOIN66.970,53-3.628

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun

Kıvançla kutladığımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle tüm okurlarıma sevgilerimi sunuyorum. Bugün bir taraftan milli bayramımızın gururunu yaşarken, diğer taraftan da Soma’da meydana gelen maden faciasının acısını yüreğimde hissediyorum. Milletçe derin bir üzüntü içerisindeyiz. Bu vesileyle, bir kez daha ekmeğinin peşinde koşarken hayatını kaybeden işçi kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Ailelerinin ve yakınlarının acısını paylaşıyorum. Tüm Türkiye’nin başı sağ olsun.
.
19_mayis-300.
Büyük Atatürk’ün Samsun’a çıkışı, ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlar karşısında umutları yeşerten, kurtuluş inancını eyleme dönüştüren bir hareket olmuştur. 19 Mayıs, vatanın kurtarılması ve ‘milletimizin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşaması amacıyla atılan tarihi bir adımdır. 19 Mayıs’ta fiilen başlayan; Atatürk’ün liderliğinde, milletimizin emsalsiz özverisi ve Yüce Meclisimizin cesur kararlarıyla yürütülen İstiklal Savaşı, millet egemenliğine dayanan, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasını sağlamıştır.
.
Bugün eğer, güçlü, gelişen, yükselen bir Türkiye’den söz edebiliyorsak, bunu geçmişte atılan kararlı ve ileri görüşlü adımlara borçluyuz. Gösterilen olağanüstü gayretlere, verilen onurlu mücadelelere ve ödenen bedellere borçluyuz. Türkiye, sorunları ve eksiklikleri bulunsa da gelişmiş bir ekonomi ve demokrasi olma yolunda ciddi mesafe katetmiştir. Bununla birlikte evrensel değerlerin ışığında; sorunların çözüleceğine, sıkıntıların aşılacağına ve eksikliklerin giderileceğine olan inancımı belirtmek isterim.
.
19_mayis_genclik_ve_spor_bayrami_h8183.
GENÇLERİMİZİN EĞİTİMİNE ÖNEM VERİLMELİDİR
.
Önümüzdeki temel hedef, Türkiye’nin yakaladığı gelişme ivmesini yukarılara taşıyarak, gelecek nesillere demokratik, ekonomik ve siyasi açıdan daha da gelişmiş, en ileri standartları yakalamış, vatandaşlarını yüksek gelir seviyesine ulaştırmış, mutlu ve huzurlu bir ülke bırakmaktır. Böyle bir Türkiye, ‘muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma’ hedefini yakalamamızı da mümkün kılacaktır.
.
Bu konuda şüphesiz en önemli görev sevgili gençlerimize düşmektedir. Türkiye’yi ileri götürecek, bugünkünden çok daha yüksek seviyelere taşıyacak güç, genç nüfusumuzdur. Bu nedenle ülkemizin genç nüfus yönünden sahip olduğu demografik fırsatları avantaja dönüştürmemiz elzemdir. Dünyadaki küresel kalkınma yarışı, yeni nesillerin nitelikli bir şekilde yetiştirilmesini, onlara yönelik programlar geliştirilmesini ve politikalar üretilmesini zorunlu kılmaktadır. İşte bu şuurla gençlerimizin eğitimine önem verilmelidir.
.
19-mayıs-ile-ilgili-şiirler-2-kıtalık.
GENÇLERİ ANLAMAK ve GÖRÜŞLERİNE DEĞER VERMEK GEREKLİDİR
.
Gençlerimizin ekonomik, toplumsal ve siyasal hayatta aktif birer birey olarak daha fazla rol üstlenmelerini arzuluyorum. Gençlerimizi çağımızın rekabetçi şartlarına hazırlarken; onların yüksek ideallere sahip, özgür düşünceli, milli ve manevi değerlerine bağlı, yenilikçiliğin peşinde koşan, sadece tüketen değil, araştıran, üreten, teknolojiyi iyi kullanan ve yeni buluşlar geliştiren nesiller olmalarını amaçlıyorum. Bununla birlikte gençlerimizin geleceğe ilişkin kaygılarının giderilmesi konusunda devlet ve millet olarak hassasiyetimizi en üst seviyeye çıkarmamızın önemine de dikkat çekmek istiyorum. Gençlerimizin sorunlarının çözümü; onların beklentilerini karşılamayı, ihtiyaçlarını dikkate almayı; onları anlamayı, görüşlerine değer vermeyi gerektirmektedir.
.
SPORU HAYATIMIZIN BİR PARÇASI HALİNE GETİRMELİYİZ
.
Ülkemizin en önemli potansiyeli şüphesiz gençlerdir. Sizler de bunun bilincindeki nesiller olarak, kendinizi en iyi şekilde yarınlara hazırlamalısınız. Daha çok okuyarak, araştırarak, sorgulayarak, karşılaştırmalar yaparak doğruya ulaşmaya, yeni şeyler öğrenmeye gayret göstermelisiniz. Küreselleşmenin beraberinde getirdiği hız ve dönüşüm dünyasına yabancı kalmamalı, dünyayı anlamak, değişimleri ve yenilikleri yakalamak amacıyla yeteneklerinizi geliştirebilmelisiniz. Dolayısıyla küresel vatandaşlar olmayı, tüm insanlığın mutluluğu için çalışmayı hedeflemelisiniz. Öte yandan sporu hayatınızın bir parçası haline getirebilmelisiniz. Tüm bunların yanında, insanı sevmeyi; adalete, eşitliğe önem vermeyi; insan haklarına ve farklı görüşlere saygı duymayı; demokratik tutum ve davranışları bir kültür haline getirmeyi; büyük düşünmeyi, idealleri doğrultusunda yılmadan gayret göstermeyi; bir hayat felsefesi olarak benimsemelisiniz.
.
kurtulus-savasi.
KURTULUŞ SAVAŞI’NIN TÜM KAHRAMANLARINI RAHMET, SAYGI VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ
.
Varlığınız ve dinamizminiz ülkemize değer katmaktadır. Doğru ve kararlı adımlarla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Bizlere bu cennet vatanı bırakan Büyük Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, selam ve sevgilerimi iletiyoruz.