Yunus Şişman & Ayşegül Akıncı Evlendi » Karaağaç HaberKaraağaç Haber

3 Aralık 2022 - 04:49

Yunus Şişman & Ayşegül Akıncı Evlendi

Yunus Şişman & Ayşegül Akıncı Evlendi
Son Güncelleme :

09 Ekim 2014 - 21:47

Köyümüz sakinlerinden Kocaeli / Derince’de ikamet etmekte olan Pakize (Durdu) & (merhum) Fevzi Şişman çiftinin oğulları Yunus (21) ile Diyarbakır’dan Mehmet Mehdi & Barika Akıncı çiftinin kızları Ayşegül (19), 04 Ekim 2014 Cumartesi akşamı (Kurban Bayramı’nın 1. günü) Karaağaç – köy meydanında yapılan görkemli bir düğünle dünya evine girdi.
.
yunus.
Karaağaçlılar, Kurban Bayramı’nda gerçekleşen zincirleme düğünlerle deyim yerindeyse eğlenceye doydu.
.
horon-.
Karaağaç’ta, Kurban Bayramı’nda toplam altı düğün-nişan-sünnet eğlencesi gerçekleşti. Bayramda ilk düğün, Yunus Şişman & Ayşegül Akıncı çiftinin oldu.
.

Daha önce Karaağaç İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleşen düğünler, okul bahçesindeki saha çalışmasından dolayı farklı yerlere kaydırılmak zorunda kaldı. Sonbaharın kendini yavaş yavaş hissettirmesiyle birlikte hava sıcaklığındaki düşüş ve yağmur yağışı, Karaağaç – Top sahasında yapılması planlanan bazı düğünleri de olumsuz etkiledi. Düğünlerin bir kısmı Acılık mahallesindeki Remzi Kıcı’nın çiftliğinde, bir kısmı da Karaağaç – köy meydanında gerçekleşti.
.
yunus 2.
Kurban Bayramı’nın ilk günü olması hasebiyle Yunus Şişman & Ayşegül Akıncı çiftinin düğününe katılımın az olduğu gözlemlendi. Çoğu kişi kurban kesmenin yorgunluğunu üzerinden atamazken, bazıları da düğünün Karaağaç – köy meydanında gerçekleşmesinden dolayı düğüne katılmak istemedi.
.

Eğlencede, Karaağaç düğünlerinin vazgeçilmezi Orkestra Engin ve ekibi sahne aldı. Kemençeci Onur, Karaağaç Medya Genel Yayın Yönetmenimiz Numan Sıbıç ve Burmageçit mahallesinde ikamet etmekte olan Yunus İmat’ın küçük oğlu Kaan’ın, kemençesi ve türküleriyle eşlik ettiği düğünde neşeler yerindeydi.
.

Gelin ve damat, karşılıklı çiftetelli oynadı. Genç çiftin mutluluğu, gözlerinden okunuyordu.
.

Karaağaç Medya olarak genç çifte ömür boyu mutluluklar diliyoruz. Allah bir yastıkta kocatsın.
.

YORUM YAP