Numan Sıbıç & Zehra Gedik Nişanlandı » Karaağaç HaberKaraağaç Haber

26 Eylül 2021 - 09:13

Numan Sıbıç & Zehra Gedik Nişanlandı

Numan Sıbıç & Zehra Gedik Nişanlandı
Son Güncelleme :

14 Temmuz 2020 - 22:56

149 views

Karaağaç Medya & Haber Yayın Grubu İmtiyaz Sahibi ve sitemiz Genel Yayın Yönetmeni Numan Sıbıç nişanlandı. Aynı zamanda öğretmenlik mesleğini icra eden Sıbıç (30) bir süre önce arkadaşı vasıtasıyla tanıştığı meslektaşı Zehra Gedik (28) ile hayatlarını birleştirme yolunda önemli bir adım attı.

Karaağaç’ın ileri gelenlerinden ve eski esnaflarından toplumun geniş bir kesimi tarafından tanınan -merhum- Mustafa (Hacı Kemal) & Fatma Sıbıç çiftinin dokuz çocuğundan sonuncusu olan Numan Sıbıç ile İstanbul / Ümraniye – Bulgurlu’da ikamet eden (aslen Sivaslı) Turan & Nermin Gedik çiftinin biricik kızları Zehra, nişanlandı.

Geçtiğimiz hafta cumartesi akşamı gerçekleşen kız isteme merasiminin ardından aile arasında yapılan törenle sözlenen genç çift, bu pazar günü yine aile efradı arasında yapılan merasimle nişan yüzüklerini taktı.

Koronavirüs önlemlerine azami şekilde dikkat edilerek gerçekleşen törene Sıbıç ve Gedik ailesi bireylerinin yanı sıra genç çiftin arkadaşları ve yakın komşuları katıldı.

Esenevler Mahallesindeki kız evinde gerçekleşen merasim, öğle saatlerinde başladı. Gedik ailesi programa katılan davetlilere önce yemek ikramında bulundu, ardından nişan törenine geçildi.

Numan & Zehra çiftinin yüzüklerini gelin hanımın İSKİ’de şef olan kuzeni Bekir Koç besmele ve hayır dualarla taktı. Çiftin kurdelasını keseceği sırada “Makas kesmiyor!” diyerek damadın ağabeylerinden bahşiş isteyen Koç, hiç beklemediği bir sürprizle karşılaştı.

Damadın kasap olan ağabeyi Samet Sıbıç, “Makas kesmiyorsa ağzını bileyelim.” diyerek yanında getirdiği masadı çıkarınca davetliler deyim yerindeyse kahkahaya boğuldu.

Kendileri için hazırlanan pastayı kesen çiftin heyecanı gözlerden kaçmadı. Mutluluklarını aile yakınları ve arkadaşları ile paylaşan Numan & Zehra çifti, günün anısına bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Genç çiftin 12 Eylül 2020 Cumartesi günü gerçekleşmesi planlanan görkemli bir düğünle dünya evine girecekleri öğrenildi.

Karaağaç Haber ekibi olarak genç çifte ve ailelerine hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah (c.c.) tamamına erdirsin.

Haber: Mustafa Sıbıç, Hicret Bekar, Bedirhan Eken, Zeynep Çay, Ebru Gezer, Yiğit Koy

YORUM YAP